zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Z „komórką” w zaświaty
Z „komórką” w zaświaty
Technologia towarzyszy nam przez całe życie, a niektórym nawet po śmierci. W Stanach Zjednoczonych, na cmentarzu położonym pobliżu Nowego Yorku, na nagrobku znanego adwokata został wyryty numer „komórki”. Został on pogrzebany wraz ze swoim nieodłącznym telefonem komórkowym marki Motorola T720.

W ten sposób żona zmarłego znalazła sposób na monolog z mężem i złagodzenie bólu rozłąki. Stało się to już rodzinnym zwyczajem. Adwokat nie żyje od trzech lat, baterie są rozładowane, ale żona co miesiąc płaci rachunki (55 dolarów) utrzymując w ten sposób aktywną sekretarkę z nagranym głosem męża. Syn zmarłego adwokata zademonstrował się publicznie w telewizji FoxNews dzwoniąc do zmarłego ojca. Nie odpowiedział żaden głos z zaświatów, ale nagrany na sekretarce ochrypły głos adwokata prosił o zostawienie wiadomości. Pomysłowa wdowa co dwa, trzy dni dzwoni do zmarłego męża i opowiada mu o tym, co dzieje się w rodzinie. Syn zawsze zwraca się do nieżyjącego ojca przed trudnymi egzaminami czy rozgrywkami sportowymi. Dzwonią też nieznajomi, którzy zauważyli numer na nagrobku. Sekretarka telefoniczna zapełnia się bardzo szybko, ale zostaje regularnie opróżniana.

Okazuje się, że jest to nowy trend w Ameryce. Pochodzi z czasów egipskich faraonów, których grzebano z ulubionymi przedmiotami.
Właściciele zakładów pogrzebowych twierdzą, że coraz częściej na życzenie rodziny chowa się zmarłych z telefonem komórkowym.
Ten trend dotyczy też iPodów, BlackBerry i innych gadgetów. Wiadomo o przypadku włożenia zmarłemu do ucha odbiornika telefonicznego Blutooth.

Tak bardzo jesteśmy zżyci z technologią, iż nie potrafimy się bez niej obyć. Od narodzin do zgonu jest z nami. Na dobre i na złe. I nic w tym dziwnego, jeśli po śmierci włożą nam do trumny naszą, niezastąpioną „komórkę”. A nuż się przyda!

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
nagrobki-rla.pl

Firma Royal Limited Art oferuje Państwu przystępne cenowo Nagrobki, Pomniki z Granitu. Więcej informacji pod numerem 0-660-307-351 lun www.nagrobki-rla.pl

PRODUKTY
trumny
Worki do transportu zwłok - typ A
Worki do transportu zwłok na zamek - typ A Długość - 220 cm, Szerokość - 100 cm, Zakładki - 2 x 15 cm, Grubość - 0,15-0,16 cm. Posiadają: -...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe