zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Największe wydarzenie branży pogrzebowej w Polsce NECROEXPO 2007 - podsumowanie
Największe wydarzenie branży pogrzebowej w Polsce NECROEXPO 2007 - podsumowanie
Targi NECROEXPO Kielce 2007 przeszły już do historii, czas więc podsumować wydarzenia, które miały miejsce na targach. W II Międzynarodowych Targach Branży Pogrzebowej NECROEXPO połączonych w tym roku z XII Międzynarodowymi Targami Kamienia i Maszyn Kamieniarskich INTERKAMIEŃ wzięło udział 101 wystawców...

Co prawda było widać podczas targów puste stoiska targowe, ale zdecydowana większość wystawców zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami pojawiła się na targach ze swoją bogatą ofertą. W targach oprócz rodzimych wystawców swoją ofertę zaprezentowały również firmy z Niemiec, Białorusi, Włoch, Turcji czy z tak odległych krajów jak Pakistan i Indie.


Targi trwały 3 dni, w dniach 15-17 czerwiec 2007. Uroczyste otwarcie targów nastąpiło o godz. 10:00 i już od pierwszej minuty widać było duże zainteresowanie targami. Zwiedzających przybywało z minuty na minutę i nie do rzadkości należały sytuację, że rozmowa z wystawcą poprzedzona była koniecznością czkania na swoją kolej. Od godz. 12:00 do 16:00 swoje obowiązki – zgodnie z planem – zaczęła wypełniać komisja konkursowa. Od godz. 11:00 w sali konferencyjnej zaczął się cykl konferencji i szkoleń (m.in. szkolenie w zakresie profesjonalnej obsługi klienta zakładu pogrzebowego oraz psychologii sprzedaży usług pogrzebowych i kontaktu z rodziną zmarłego oraz warsztaty z kosmetyki pośmiertnej). Niestety, organizatorzy targów nie przygotowali żadnych materiałów związanych ze szkoleniami i wykładami, więc zainteresowanie ofertą szkoleniową wiązało się z rezygnacją ze zwiedzania stoisk targowych. Pierwszy dzień targów zakończyło Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej.


Najważniejszym punktem drugiego dnia targów było ogłoszenie wyników konkursu, co nastąpiło o godz. 13:00. I tak „Wyróżnienie Targów Kielce” otrzymał ZAKŁAD WYROBÓW BETONOWYCH WOJCIECH TRYKACZ "OCEAN STONE" z Lubartowa za nagrobek JUPARANA INDIA, za nowatorstwo technologii obróbki kamienia stwarzające nowe możliwości estetyczne i wizualne produkcji nagrobków, „Medale Targów Kielce” otrzymali TESSON Danuta Sikorka z Suchego Lasuza urnę ceramiczną model P914, pojemność 5l za wysokie walory artystyczne, wizualne oraz użytkowe oraz E. Grami - K. Grodecka z Rudy Śląskiej za relikwiarz pogrzebowy – MEMORO, za nowatorskie, praktyczne i estetyczne rozwiązanie zagadnienia poszanowania pamięci. Natomiast wyróżnienia za aranżację stoiska otrzymali PPUH CARMEN S.C. z LUBLINA oraz FIMTEC-POLSKA AGNIESZKA KOWALSKA z PLEWISK. Oczywiście tak jak w przypadku pierwszego dnia w godzinach 10:00 – 17:00 otwarta była ekspozycja dla zwiedzających. Ponadto kontynuowano cykl szkoleń oraz warsztatów (m.in. szkolenie z zakresu zmian w prawie pogrzebowym prowadzone przez p. Dorotę Wójcik – Głównego Specjalistę Higieny Środowiska Głównego Inspektoratu Sanitarnego). Z wydarzeń godnych odnotowania nastąpiła ceremonia poświęcenia sztandaru Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej.


Trzeci dzień targów zakończyła blok seminariów oraz szkoleń. O godz. 15:00 nastąpiło zakończenie targów.
Również w tym roku skojarzono targi NECROEXPO z InterKamień. Wynikało to z obserwacji poprzednich edycji targów pogrzebowych, na których obecni byli przedstawiciele domów pogrzebowych oferujących coraz częściej kompleksowe usługi pogrzebowe, z propozycjami nagrobków włącznie. Oczywiście rozumiemy intencje organizatorów, którzy mają na uwadze fakt, że zwiedzającymi targi są również przedstawiciele zakładów kamieniarskich i w ten sposób mają oni możliwość obserwacji nowych trendów i mód branży pogrzebowej. Jednak w rozmowach z przedstawicielami branży kamieniarskiej było słychać również nutkę sceptycyzmu co do takiego pomysłu.


Podczas targów NECROXPO 101 wystawców zaprezentowało między innymi następujący asortyment: trumny, urny, sarkofagi, rzemiosło artystyczne oraz inne akcesoria związane z ceremonią pogrzebową. Można było zapoznać się również z ofertą producentów karawanów oraz nagłośnienia pogrzebowego. Obecni byli również administratorzy cmentarzy.


Widać było ogromne zainteresowanie targami. Świadczy o tym chociażby fakt obecności mediów oraz relacje z targów w telewizyjnych stacjach ogólnopolskich. Również wystawcy stanęli na wysokości zadania prezentując bardzo atrakcyjną ofertę, nie odbiegającą od światowych standardów. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne targi będą równie udane co tegoroczne.

Już jutro zamieścimy galerię zdjęć z targów NECREOEXPO 2007, tak więc serdecznie zapraszamy.

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
TOBIASZ

Kompleksowa obsługa uroczystości pogrzebowych: - bezgotówkowe rozliczenie pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego z ZUS - eksportację zmarłego z mieszkania, szpitala, hospicjum, domu opieki...

PRODUKTY
trumny
ławki cmentarne
Sprzedaż ławek drewnianych i plastikowych

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe