zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Pogrzeby trendy
Pogrzeby trendy
Pogrzeb – ogół obrzędów towarzyszących grzebaniu lub kremacji zwłok zmarłego. Pogrzeb traktowany jest jako jeden z podstawowych moralnych i religijnych obowiązków wobec zmarłego człowieka. Forma obrzędowa pogrzebu zależy od wyznawanego światopoglądu osoby lub osób organizujących pogrzeb, rzadziej od woli zmarłego.

Pogrzeb jest formą rozstania się z postacią cielesną człowieka mającą na celu pożegnanie się ze zmarłym i okazanie szacunku dla grzebanej osoby.

Niektórzy ludzie chcą, aby to ostatnie pożegnanie było luksusowe. We włoskiej miejscowości Ferrara otworzono salon sztuki w funeralnych usługach. Jaka jest ostatnia moda dotycząca pochowunku? Wieki wóz terenowy przewożący zwłoki uniemożliwiający przechylenie się ich na skręcie drogi. Jeśli chodzi o trumny to najbardziej pożądaną jest trumna modelu Wojtyła, jasne drewno oparte na gołej ziemi. Nie są to żarty, aby egzorcyzować strach przed śmiercią, ale manie ostatniego pożegnania. Czasem nawet nie najlepszego gustu. Najbardziej modna trumna to taka sama, która znajduje się w sarkofagu Jana Pawła II. W modzie są pomniki z brązu o wysokości przynajmniej 5 metrów z wizerunkiem Ojca Pio. Miłośnicy Jana Pawła II mogą zamówić zestaw zawierający brązowe popiersie Karola Wojtyły i portret wyrzeźbiony w drewnie. Jeśli chodzi o pojazdy samochodowe wielki sukces odniosły nowe auto jadące z 200 km/h. Dla pogrzebów w letnim sezonie są dostępne super wentylowane karawany, wyposażone w urządzenia chłodnicze, klimatyzator i satelitę. Pośród aut wyróżnia się RX 400 V, ogromny pojazd o długości 6,5 metra, ponad 200 km/h maksymalnej prędkości, posiadającym nadwozie samochodu terenowego. Auto automatycznie blokuje trumnę, by na zakręcie nie zgubić zwłok.

Luksus widać nawet na salach ostatniego pożegnania. Nie ma już pokoi zimnych do opłakiwania zmarłego lecz wygodne pomieszczenia ze skórzanymi fotelami, na których można spokojnie odmówić pacierz za duszę zmarłego.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
ABAX

SZANOWNI PAŃSTWO Zakład Usług Pogrzebowych A-ABAX wykonuje kompleksowe usługi pogrzebowe,chcemy w tych trudnych dla państwa chwilach po stracie osoby bliskiej waszemu sercu być jak najbardziej...

PRODUKTY
Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe