zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Pogrzeby trendy
Pogrzeby trendy
Pogrzeb – ogół obrzędów towarzyszących grzebaniu lub kremacji zwłok zmarłego. Pogrzeb traktowany jest jako jeden z podstawowych moralnych i religijnych obowiązków wobec zmarłego człowieka. Forma obrzędowa pogrzebu zależy od wyznawanego światopoglądu osoby lub osób organizujących pogrzeb, rzadziej od woli zmarłego.

Pogrzeb jest formą rozstania się z postacią cielesną człowieka mającą na celu pożegnanie się ze zmarłym i okazanie szacunku dla grzebanej osoby.

Niektórzy ludzie chcą, aby to ostatnie pożegnanie było luksusowe. We włoskiej miejscowości Ferrara otworzono salon sztuki w funeralnych usługach. Jaka jest ostatnia moda dotycząca pochowunku? Wieki wóz terenowy przewożący zwłoki uniemożliwiający przechylenie się ich na skręcie drogi. Jeśli chodzi o trumny to najbardziej pożądaną jest trumna modelu Wojtyła, jasne drewno oparte na gołej ziemi. Nie są to żarty, aby egzorcyzować strach przed śmiercią, ale manie ostatniego pożegnania. Czasem nawet nie najlepszego gustu. Najbardziej modna trumna to taka sama, która znajduje się w sarkofagu Jana Pawła II. W modzie są pomniki z brązu o wysokości przynajmniej 5 metrów z wizerunkiem Ojca Pio. Miłośnicy Jana Pawła II mogą zamówić zestaw zawierający brązowe popiersie Karola Wojtyły i portret wyrzeźbiony w drewnie. Jeśli chodzi o pojazdy samochodowe wielki sukces odniosły nowe auto jadące z 200 km/h. Dla pogrzebów w letnim sezonie są dostępne super wentylowane karawany, wyposażone w urządzenia chłodnicze, klimatyzator i satelitę. Pośród aut wyróżnia się RX 400 V, ogromny pojazd o długości 6,5 metra, ponad 200 km/h maksymalnej prędkości, posiadającym nadwozie samochodu terenowego. Auto automatycznie blokuje trumnę, by na zakręcie nie zgubić zwłok.

Luksus widać nawet na salach ostatniego pożegnania. Nie ma już pokoi zimnych do opłakiwania zmarłego lecz wygodne pomieszczenia ze skórzanymi fotelami, na których można spokojnie odmówić pacierz za duszę zmarłego.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
Gładysz i Synowie

Firma Jest Autoryzowanym Dealerem marki Volkswagen od 1997r. i znajduje się przy trasie A4 między Krakowem a Rzeszowem. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów, serwisem i częściami...

PRODUKTY
trumny
Stroik nagrobny, stroik na cmentarz, stroik na grób - Warszawa
Oryginalny stroik w kształcie litery - najczęściej pierwszej litery imienia.

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe