zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Piece kremacyjne
Kremacja to wyeliminowanie ciała przez ogień. Jest to antyczna i rozpowszechniona praktyka, druga po pochowunku. To bardzo stary rytuał. W Azji jest on utrzymywany bez zmian od tysięcy lat. Wierzono, że ogień posiada właściwości oczyszczające i że kremacja oświetla przejście zmarłych do innego świata lub utrudnia powrót zmarłych na ziemię...

Kremacja jest udokumentowana przez narody indoeuropejskiego pochodzenia i tych, którzy przyjęli takie religie jak buddyzm. Grecy kremowali zmarłych od 3000 lat. Kremacja była przeważającym sposobem eliminowania ciał. Ważność tego rytuału powodowała, że był on zarezerwowany dla osób szlachetnie urodzonych i sławnych.


W Rzymie kremacja przekształciła się w powszechny zwyczaj budowania i wynajmowania przez krewnych zmarłego miejsca w columbarium (wnęki lub podobnej struktury w ścianach na prochy zmarłych).Wkrótce sprzedaż columbarium przekształciła się w zyskowny handel.
Piec kremacyjny musi spełniać techniczne wymogi. Ciało do spalenia jest wprowadzane przy pomocy specjalnie dostosowanej taśmy transportowej lub po prostu ręcznie, jak w przypadku pieców amerykańskich. Zresztą większość rodzin zmarłego życzy sobie ręczną obsługę, uważając ją za bardziej humanitarną.

Prochy osoby spopielonej są po kremacji skruszane za pomocą urządzenia mielącego. Spaliny z pieca są monitorowane przez komputer centrum analitycznego, który gwarantuje odpowiedni poziom emisji tlenku węgla, dwutlenku węgla, tlenków siarki i tlenków azotu. Ponadto nadzoruje on emisję pyłu do atmosfery.

Przed zakupem pieca kremacyjnego należy wziąć pod uwagę poza parametrami pieca również informacje o producencie i jego doświadczeniu i wyłączność produkcji pieców kremacyjnych.

Włoskie piece kremacyjne rygorystycznie spełniają normy w zakresie ochrony środowiska. Cenione są też piece szwedzkie, niemieckie czy holenderskie.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
FUKS

P.H.U. FUKS zajmuje się tworzeniem reklamy na indywidualne zlecenie klienta. Prowadzimy również działalność sezonową polegającą na zaopatrzeniu zakładów kamieniarskich w galanterię nagrobkową. Z...

PRODUKTY
trumny
Karawan Melex model 969
Zastosowanie: obsługa ceremonii pogrzebowych. Wyposażenie: karoseria - ABS wykonana metodą termoformowania, pełna instalacja oświetleniowa,...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe