LDM
Funeralis
Tesson
zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
TEMATY NA FORUM

WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
W kolejce na pogrzeb
W kolejce na pogrzeb
Nie wszyscy ludzie po śmierci są bezzwłocznie grzebani. Okazuje się, że istnieje wiele zmarłych osób o których nic nie wiadomo. Znajdując się one w kolejce czekającej na identyfikację.

We Włoszech w zakładach medycyny legalnej i znajduje się 600-700 nie zidentyfikowanych ciał. Wielu mogłoby być rozpoznanymi, gdyby można było skrzyżować ich dane z tymi danymi osób zaginionych. Według oficjalnych danych od 1974 roku nie znaleziono w Italii prawie 24 tysiące osób (ponad 9.800 to osoby niepełnoletnie). Liczba niezidentyfikowanych ciał została ujawniona przez organizację zwaną „Penelope”, która zgromadziła rodziny osób zaginionych podczas ostatniej prezentacji w Mediolanie w czasie kongresu pod tytułem «Zawieszone życia. Dramat i zagadka niezidentyfikowanych ciał».
Zjawisko osób zaginionych przybrał faktycznie alarmujące rozmiary w ostatnich latach Z raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych okazuje się, że na dzisiaj istnieje dokładnie 23.830 osób o których zaginęła wieść i których się szuka. Z raportu wynika też, że niezidentyfikowanych ciał jest 628. Zjawisko ma tendencję wzrostową także z powodu licznych emigrantów, którzy wybierają Włochy jako kraj do zamieszkania. Brakuje nadal skutecznego systemu, który pozwoliłby na skrzyżowanie osób zaginionych i niezidentyfikowanych ciał. Te ostatnie nie tylko są bezdomnymi czy nielegalnymi emigrantami. W 50 % przypadków są osoby zaginione. Z tych około połowa ciał jest podejrzana, około 20 % stanowią zabójstwa. Dzięki instytucji narodowego banku danych niezidentyfikowanych ciał każde ciało nieznanej osoby może mieć tożsamość.  W oczekiwaniu na pogrzeb są one przechowywane w chłodziarniach. Czekają na weryfikację. Dzięki bankowi danych można łatwiej rozwiązać ten problem i „uspokoić” rodzinę osoby zaginionej. Każdy ma przecież prawo do godnego pochowunku.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
Zakład Usług Plastycznych

Zakład Usług Plastycznych istnieje od 1974 r. Na przestrzeni ponad 30 lat działalności nasza firma zyskała uznanie wśród klientów.

PRODUKTY
trumny
Tabliczki, literki, nekrologi
Na specjalne zamówienie wykonujemy indywidualne projekty napisów na tabliczki.

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe