zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
W kolejce na pogrzeb
W kolejce na pogrzeb
Nie wszyscy ludzie po śmierci są bezzwłocznie grzebani. Okazuje się, że istnieje wiele zmarłych osób o których nic nie wiadomo. Znajdując się one w kolejce czekającej na identyfikację.

We Włoszech w zakładach medycyny legalnej i znajduje się 600-700 nie zidentyfikowanych ciał. Wielu mogłoby być rozpoznanymi, gdyby można było skrzyżować ich dane z tymi danymi osób zaginionych. Według oficjalnych danych od 1974 roku nie znaleziono w Italii prawie 24 tysiące osób (ponad 9.800 to osoby niepełnoletnie). Liczba niezidentyfikowanych ciał została ujawniona przez organizację zwaną „Penelope”, która zgromadziła rodziny osób zaginionych podczas ostatniej prezentacji w Mediolanie w czasie kongresu pod tytułem «Zawieszone życia. Dramat i zagadka niezidentyfikowanych ciał».
Zjawisko osób zaginionych przybrał faktycznie alarmujące rozmiary w ostatnich latach Z raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych okazuje się, że na dzisiaj istnieje dokładnie 23.830 osób o których zaginęła wieść i których się szuka. Z raportu wynika też, że niezidentyfikowanych ciał jest 628. Zjawisko ma tendencję wzrostową także z powodu licznych emigrantów, którzy wybierają Włochy jako kraj do zamieszkania. Brakuje nadal skutecznego systemu, który pozwoliłby na skrzyżowanie osób zaginionych i niezidentyfikowanych ciał. Te ostatnie nie tylko są bezdomnymi czy nielegalnymi emigrantami. W 50 % przypadków są osoby zaginione. Z tych około połowa ciał jest podejrzana, około 20 % stanowią zabójstwa. Dzięki instytucji narodowego banku danych niezidentyfikowanych ciał każde ciało nieznanej osoby może mieć tożsamość.  W oczekiwaniu na pogrzeb są one przechowywane w chłodziarniach. Czekają na weryfikację. Dzięki bankowi danych można łatwiej rozwiązać ten problem i „uspokoić” rodzinę osoby zaginionej. Każdy ma przecież prawo do godnego pochowunku.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
WIRKUS-producent trumien

Nasz zakład istnieje od 1973 r. i jesteśmy firmą rodzinną.Zajmujemy się głównie produkcją trumien od kilkudziesięciu lat.Z wieloletnim doświadczeniem produkujemy trumny z drewna litego,...

PRODUKTY
Oprawa muzyczna stypy
Nagłaśniam i prowadzę wszelkiego typu przyjęcia, imprezy, bale okolicznościowe. Wykonuję to w sposób profesjonalny, do każdego zlecenia podchodzę...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe