LDM
Funeralis
Tesson
zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
TEMATY NA FORUM

WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
W kolejce na pogrzeb
W kolejce na pogrzeb
Nie wszyscy ludzie po śmierci są bezzwłocznie grzebani. Okazuje się, że istnieje wiele zmarłych osób o których nic nie wiadomo. Znajdując się one w kolejce czekającej na identyfikację.

We Włoszech w zakładach medycyny legalnej i znajduje się 600-700 nie zidentyfikowanych ciał. Wielu mogłoby być rozpoznanymi, gdyby można było skrzyżować ich dane z tymi danymi osób zaginionych. Według oficjalnych danych od 1974 roku nie znaleziono w Italii prawie 24 tysiące osób (ponad 9.800 to osoby niepełnoletnie). Liczba niezidentyfikowanych ciał została ujawniona przez organizację zwaną „Penelope”, która zgromadziła rodziny osób zaginionych podczas ostatniej prezentacji w Mediolanie w czasie kongresu pod tytułem «Zawieszone życia. Dramat i zagadka niezidentyfikowanych ciał».
Zjawisko osób zaginionych przybrał faktycznie alarmujące rozmiary w ostatnich latach Z raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych okazuje się, że na dzisiaj istnieje dokładnie 23.830 osób o których zaginęła wieść i których się szuka. Z raportu wynika też, że niezidentyfikowanych ciał jest 628. Zjawisko ma tendencję wzrostową także z powodu licznych emigrantów, którzy wybierają Włochy jako kraj do zamieszkania. Brakuje nadal skutecznego systemu, który pozwoliłby na skrzyżowanie osób zaginionych i niezidentyfikowanych ciał. Te ostatnie nie tylko są bezdomnymi czy nielegalnymi emigrantami. W 50 % przypadków są osoby zaginione. Z tych około połowa ciał jest podejrzana, około 20 % stanowią zabójstwa. Dzięki instytucji narodowego banku danych niezidentyfikowanych ciał każde ciało nieznanej osoby może mieć tożsamość.  W oczekiwaniu na pogrzeb są one przechowywane w chłodziarniach. Czekają na weryfikację. Dzięki bankowi danych można łatwiej rozwiązać ten problem i „uspokoić” rodzinę osoby zaginionej. Każdy ma przecież prawo do godnego pochowunku.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
F.H.U. Zakład Usług Pogrzebowych "ORKUS"

W ramach naszej działalności oferujemy Państwu następujące usługi: - organizujemy ceremonie pogrzebowe z pełną i profesjonalną obsługą; - organizujemy oprawę muzyczną (trąbka, skrzypce) na...

PRODUKTY
trumny
Znicze Szklane
Znicze Szklane Przedstawiona w serwisie oferta zniczy nie jest kompleksowa. Pełna oferta na www.znicz-kam.pl Zapraszamy!

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe