zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
PSKACiPP - Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych
PSKACiPP - Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych
Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych (PSKACiPP) jest największym i najstarszym w Polsce stowarzyszeniem pogrzebowym. Zostało zarejestrowane w 1998 r. pierwotnie jako Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne i Administratorów Cmentarzy. Pod obecną nazwą funkcjonuje od połowy 2003 r...

PSKACiPP zrzesza administratorów największych cmentarzy i krematoriów oraz właścicieli i dyrektorów dużych przedsiębiorstw pogrzebowych w Polsce. Na stałe współpracuje z nim 100 instytucji i przedsiębiorstw w sektorze, a utrzymuje kontakt - czterysta. Wśród współpracowników znajdują się także dziennikarze, architekci, księża, urzędnicy samorządowi, agenci ubezpieczeniowi, a także najwięksi producenci urządzeń techniki cmentarnej oraz akcesoriów pogrzebowych.

Stowarzyszenie zajmuje się wszelkimi aspektami funkcjonowania cmentarzy i firm pogrzebowych, począwszy od zagadnień etyczno - prawnych, poprzez problemy techniki, technologii i architektury, na sprawach balsamacji, ceremoniału, tanatopsychologii, i kremacji kończąc. Organizuje szkolenia (np. licencyjne kursy zarządców nieruchomości dla administratorów cmentarzy, szkolenia certyfikacyjne ISO) i konferencje środowiskowe, poświęcone m. in.: kremacji jako obrzędowi pogrzebowemu; pracom budowlanym przy grobach; zagadnieniom współczesnej balsamacji (tanatopraksji); problemom prywatyzacji firm komunalnych w sektorze; prawu cmentarno - pogrzebowemu; nowym formom architektury cmentarnej. Opiniuje projekty ustaw i rozporządzeń (np. dla MSWiA projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów; a dla b. Ministerstwa Infrastruktury projekt rozporządzenia dot. lokalizacji grobów poza cmentarzami), opracowuje również ekspertyzy dla władz samorządowych, dotyczące sytuacji na rynku usług pogrzebowych, kremacyjnych, cmentarnych.

PSKACiPP wydaje czasopismo - Dwumiesięcznik Funeralny “Memento“, poświęcony kulturze i organizacji pogrzebu, działalności cmentarzy i funerariów, technice pogrzebowej i cmentarnej. Organizuje ogólnopolską wystawę sprzętu pogrzebowego i urządzeń techniki cmentarnej - Targi Funeralne MEMENTO, które odbywają się co dwa lata w Warszawie oraz patronuje - wraz z ambasadami Izraela, Niemiec i Rosji - Konferencji “Nekropolie, Kirkuty, Cmentarze“, organizowanej co dwa lata w Szczecinie. Stowarzyszenie było inicjatorem powołania w 2000 r. Duszpasterstwa Pracowników Branży Pogrzebowej.

Jako pierwsza organizacja branżowa w Polsce, PSKACiPP nawiązało w 1999 r. kontakt z wpływową międzynarodową organizacją pogrzebową - istniejącą od prawie 100 lat światową Federacją Towarzystw Kremacyjnych (International Cremation Federation), goszcząc w Warszawie prezydenta tej Federacji, Ulfa Lagerströma. Wizyta ta stała się dla nas istotną inspiracją do popularyzowania obrzędu kremacji i budowy grobów urnowych oraz kolumbariów do pochówku urn z prochami. Zyskaliśmy też wiedzę o normach etycznych obowiązujących branżę cmentarno - pogrzebową w cywilizowanym świecie. “Kodeks Etyki PSKACiPP“ nawiązuje w znacznej mierze do norm “Kodeksu Etycznego ICF“.

3 czerwca 2006 r. przyjęto Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych do międzynarodowej federacji organizacji i firm pogrzebowych FIAT-IFTA (IFTA - International Federation of Thanatologist Associations). Decyzja o tym zapadła podczas obrad 9. Międzynarodowej Konwencji FIAT - IFTA, która odbywała się w Londynie w dniach 3 - 4 czerwca 2006 r.

PSKACiPP przyjęto na zasadzie “członka narodowego“, co oznacza, że Stowarzyszenie jest jedynym instytucjonalnym reprezentantem w FIAT-IFTA branży cmentarno - pogrzebowej z Polski.

Żródło: http://www.stowarzyszeniefuneralne.pl

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
Zakład Usług Plastycznych

Zakład Usług Plastycznych istnieje od 1974 r. Na przestrzeni ponad 30 lat działalności nasza firma zyskała uznanie wśród klientów.

PRODUKTY
Katafalk drewniany AKD80
Solidna konstrukcja drewniana, estetycznie się prezentujący katafalk na trumny. Można dodatkowo wyposażyć go w kir-materiał.

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe