zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
FIAT-IFTA - Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych
FIAT-IFTA - Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych

Fédération Internationale des Associations de Thanatoloques (FIAT) - International Federation of Thanatologists Associations" (IFTA), czyli Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych została założona przez A.F. Chatillon'a w 1970 roku. Oficjalna siedziba stowarzyszenia znajduje się w Monte Carlo w Monako, jednakże biuro stowarzyszenia obecnie usytuowane jest w Hilversum w Holandii. Językami oficjalnymi stowarzyszenia są: francuski, angielski oraz hiszpański...

Pomysł założenia organizacji zrodził się jesienią 1969 roku, niedaleko Paryża. Inspiratorami założenia organizacji byli: André F. Chatillon, Robert Lepine i Jacques Marette. Głównym celem organizacji stało się promowanie na całym świecie zachowanie wysokich standardów przy wykonywaniu różnego rodzaju usług pogrzebowych.
W 1974 roku FIAT-IFTA przekształciła się w stowarzyszenie usług pogrzebowych.
W 1988 roku FIAT-IFTA stała się tym, czym jest obecnie – stowarzyszeniem obejmującym swym działaniem cały świat, podzielony przez organizację na 3 umowne części:
- Zachód Północna i Południowa Ameryka,
- Centrum (Europa i Afryka),
- Wschód (Azja i Australia z Oceanią).
Co 2 lata ma miejsce spotkanie Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. Ostatnio, w tym samym czasie, odbywają się konferencje, które przyciągają członków stowarzyszenia z całego świata. Uczestnicy konferencji wizytują również wybrane domy pogrzebowe oraz cmentarze krajów, w których konferencja jest organizowana. Każdy uczestnik konferencji może wziąć udział w obradach Walnego Zgromadzenia, co jest doskonała okazją do poznania się oraz dyskusji.
Stowarzyszenie co 4 miesiące publikuje magazyn „Thanos”. Zawiera on wiele interesujących artykułów, cennych informacji branżowych, porusza kwestie problemów oraz prezentuje sukcesy branży. Magazyn publikowany jest w 3 oficjalnych językach stowarzyszenia.

Źródło: http://www.thanos.org

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
MESTO Mirosław Cichorz

„Mesto”, to polska firma zajmująca się produkcją trumien. Została założona w 1986 roku przez Mirosława Cichorza. Konsekwencja, upór oraz nieustanne dążenie do doskonałości...

PRODUKTY
MUZYKA ŻAŁOBNA NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE
MUZYKA ŻAŁOBANA NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE TO SKOMPONOWANIE MUZYKI, BĄDŹ PIEŚNI WEDLE PANSTWA WYTYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z KONKRENTYM...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe