zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Samochód pogrzebowy
Samochód pogrzebowy
Od samego początku transport zmarłych zawsze wymagał specjalnych środków, szczególnie przeznaczonych do specyficznego użytku. Na początku były wozy ciągnione przez konie, ale około 1904 roku zaczęły się pojawiać pojazdy napędzane silnikiem. Oczywiście od razu nie zdobyły one uznania.

Począwszy od 1920 roku stopniowo zaczęły sobie torować drogę. Zaczęło się od Ameryki a następnie rozpowszechniły się w Europie. W samochodach pogrzebowych amerykańskich widać trumnę, ponieważ nie mają okien albo, jeśli są one to są przyciemnione, natomiast w europejskich samochodach trumna jest całkowicie widoczna. Historia pojazdów pogrzebowych jest też po części historią ewolucji samochodu w czasie.

Te samochody były konstruowane na podwoziach niewielu produkowanych modeli zachowując przód i dostosowując specjalny dach w celu przewozu zmarłego, który posiadał tylne drzwi dla wprowadzenia i wyjęcia trumny.

W czasie Targów Tanexpo 2008 r. w Bolonii, we Włoszech, zaprezentowano nowe tendencje we wzornictwie pogrzebowym. Wiele firm proponowało samochód pogrzebowy w amerykańskim stylu, z wnęką dla trumny przystrojonej kirem, z winylowym pokryciem. Dach składany, który rozciąga się aż do osłony kabiny jest innowacją epokową przeznaczoną do wprowadzenia nowego konceptu samochodu pogrzebowego.Wnętrze kabiny jest całkowicie zmywalne według ustawowych przepisów.Włoski styl polega na ustawicznym poszukiwaniu designu i jakości w odpowiedzi na coraz bardziej zaznaczający siłę popyt na nowe rozwiązania.Włoscy wzornicy byli pionierami w koncepcji samochodu pogrzebowego o formie bardziej zaokrąglonej. Wydaje się, że klientela skłania się w kierunku form kwadratowych. Jeśli chodzi o kolory zauważa się odwrócenie tendencji. Preferuje się kolory bardziej jasne i cieniowane. Jasna szarość połączona z czarnym, winylowym dachem bardziej rzuca się w oczy, ponieważ jest zdecydowane odcięcie między dwoma elementami. Często są zakupywane samochody o czterech drzwiach. „Długa” wersja samochodu pogrzebowego jest bardziej widoczna i powoduje odczucie trwałej elegancji i luksusu.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

 

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
BOJAR

Nasza Firma zajmuje sie budowa replik samochodow praz przebudowa samochodow na specjalne pogrzebowe, Witam. Posiadamy wszelka dokumentacje i zezwolenia na wszelkiego rodzaju zabudowy,przebudowy,...

PRODUKTY
trumny
Przenośny zestaw nagłaśniający typu ZP1-T
ZP1-T Przenośny zestaw nagłaśniający przeznaczony do nagłaśniania pielgrzymek, pogrzebów, wycieczek szkolnych (małych przestrzeni) oraz do...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe